AdSense : Jak stworzyć dochodową stronę?

AdSense : Jak stworzyć dochodową stronę?

Google AdSenseAdSense i strona która zarabia – jak to zrobić, jak to ugryźć? Bardzo dobre pytanie, prawda? Ale że nic co w sieci nie jest mi obce, to powiem wam jak to zrobić! BA! Sam na potrzeby instruktażu, stworzę stronę opartą o AdSense (i nie tylko) która będzie zarabiała i wszystko wam tu ładnie opiszę :).

 

A co to ten AdSense?

 

Według Wikipedii :

AdSense – serwis reklamowy Google, wyświetlający na stronach WWW kontekstowe reklamy tekstowe, bannery oraz reklamy wideo.

 

I w sumie prawdę nam ta Wikipedia mówi. AdSense to system reklamy stworzony przez google. Jak zawsze są zwolennicy i przeciwnicy takiej reklamy, ale po której stronie muru by nie stanąć, to przynajmniej kilka razy dziennie trafiacie na stronę która posiada reklamy od wujka Google :).

Istnieją oczywiście inne systemy bliźniaczo podobne do AdSense, ale osobiście uważam że jak już raz się zacznie zarabiać z AdSense to ciężko znaleźć coś lepszego.

My zajmiemy się stworzeniem strony MFA (made for adsense) ale nie będzie to typowy MFA. Cel jest taki, aby strona przetrwała grudzień i zarabiała dalej przy minimalnym nakładzie pracy! 🙂

 

Jak stworzyć dochodową stronę internetową?

To całkiem proste.

  1. Znajdź niszę i wypełnij ją!
  2. Skup się na ludziach – czyli na treści!

Zarabiająca strona, musi być taką, na której użytkownik znajdzie treści których szuka. Reklamy z AdSense zrobią swoje i dzięki temu pojawią się pieniążki. Oczywiście oprócz reklam od google, na stronie można umieszczać reklamy od innych reklamodawców – ważne aby nie przesadzić z ilością.

 

Od A do Z!

Cały grudzień będę wam relacjonował co robię aby moja strona osiągnęła sukces. Postaram się dodawać wpisy codziennie, ale zastrzegam sobie prawo że może być to co kilka dni – szczególnie w okresie świątecznym. Mam już swoją niszę (zdradzę ją w ostatnim wpisie). Domena jest zarezerwowana, frazy i content mam już w głowie. Wybrałem 5 głównych fraz, które idealnie pasują do tematyki mojej strony. Mam dodatkowo 10 fraz pobocznych, które traktuję jako dodatkowe – sprawdzimy czy zadziałają. Dodam tylko że stronę planuję tworzyć w języku Angielskim, ponieważ dzięki temu trafi do dużo większej liczby odbiorców!

Z kolejnych wpisów, będę informował o :

  1. Pozycji w wyszukiwarce Google.
  2. Ruch na stronie (statystyki).
  3. Ile zarobiłem.
  4. Co danego dnia zrobiłem aby wypromować stronę.

Serdecznie zapraszam do śledzenia mojego bloga oraz fanpage na Facebooku. Ruszamy już w piątek 🙂

2 Replies to “AdSense : Jak stworzyć dochodową stronę?”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *