To w końcu SEO czy nie SEO!?

To w końcu SEO czy nie SEO!?

SEOJedni mówią SEO, a w pewnych kuluarach mówią „możesz se ooooo, w nosie podłubać”.

O co właściwie chodzi z tym SEO?

 

SEO (search engine optimization), rozbijając to na części pierwsze search engine oznacza wyszukiwarkę, natomiast optimization to nic innego jak optymalizacja. SEO to krótko mówiąc optymalizacja strony pod kątem wyszukiwarek tak aby dana strona znajdowała się wysoko w rankingach wyszukiwarek. Najpopularniejszą wyszukiwarką, pod którą najczęściej optymalizuje się strony internetowe jest jak nie trudno zgadnąć „Google”. Czyli jest to co nas interesuje najbardziej, bo dzięki min. SEO – zarobimy więcej 🙂

 

Aktualnie, społeczeństwo błędnie identyfikuje SEO z pozycjonowaniem. Należy podkreślić, że SEO i pozycjonowanie to nie jest to samo. Zarówno SEO i Pozycjonowanie odnosi się do wyników wyszukiwania oraz pozycji strony w wyszukiwarce, natomiast dotyczą one czego innego.

 

SEO = OPTYMALIZACJA!

 

Optymalizacja strony (SEO) polega na wprowadzeniu zmian w treści strony, które będą widoczne dla użytkownika. Są to takie zmiany, które uwzględniają słowa kluczowe – które z drugiej strony powodują większy ruch na naszej stronie. Optymalizacja to też modyfikacja kodu strony, która dla użytkownika nie ma większego znaczenia i ma wpływu na wygląd strony.

 

SEO – TO NIE POZYCJONOWANIE!

 

Natomiast pozycjonowanie strony to inna para kaloszy. Jest to proces, na który składają się wszystkie działania (także SEO czyli Optymalizacja), które powodują, że dana strona internetowa, osiąga jak najwyższą pozycję w wyszukiwarkach po wpisaniu konkretnej frazy. Jak możecie się domyślić pozycjonowanie jest zależne od optymalizacji (SEO), dzięki której możemy dopasować treść i wygląd strony tak, aby „GOOGLE” wiedział co i gdzie jest na naszej stronie a następnie podbił ją w wynikach wyszukiwania.

PO CO NAM TO POZYCJONOWANIE W ZARABIANIU?

 

Bardzo dobre pytanie! :). Posłużę się przykładem. Mamy małą piekarenkę i sprzedajemy tam chleb i bułki własnej roboty. Żadnej chemii, pieczywo jak za starych dobrych czasów. Dodatkowo w zimę częstujemy klientów ciepłą herbatą, a w lato zimną lemoniadą – WYPAS! Tylko nikt o tym nie wie, bo takich piekarenek jest na osiedlu 10 i kto by się mógł spodziewać że akurat u nas jest inaczej. Tu przychodzi nam z pomocą Pozycjonowanie (taka trochę Reklama).

Wystawiamy duży baner przed piekarenką, aby przechodzący klienci wiedzieli co ich u nas czeka. Następnie inwestujemy w ulotki. Pojawia się u nas więcej klientów, więc zaczyna działać poczta pantoflowa (marketing szeptany), otwieramy kolejną piekarenkę, w końcu tworzymy sieć i jesteśmy milionerami (optymistyczny wariant 🙂 ).

Pozycjonowanie, to nic innego jak dotarcie do większego grona odbiorców, co siłą rzeczy przekłada się na nasze zarobki. Tworząc stronę internetową, powinniśmy mieć w dobrym nawyku optymalizację strony w jak największym stopniu bo tylko dzięki temu osiągniemy sukces!

 

CO TERAZ? JAK TO ZROBIĆ?

 

O co musimy zadbać aby Pozycjonowanie (czyli też SEO) było wysokiej jakości.

Jeżeli chodzi o część wizualną :

  • Zamieszczanie unikalnej treści, odpowiadającej tematyce strony oraz zawierającej słowa kluczowe.
  • Stosowanie hierarchii nagłówków, pogrubienie, podkreślenie czy pochylenie w celu wyróżnienia treści.
  • Odpowiednie zbudowanie menu strony, treści serwisu oraz innych elementów, które przyczyniają się do wewnętrznego linkowania serwisu.

Jeżeli chodzi o część techniczną :

  • Przygotowanie strony do standardów W3C, które określają wytyczne tworzenia stron, tak aby poprawnie wyświetlały się użytkownikom i były dostępne na różnych urządzeniach,
  • Poprawienie szybkości ładowania witryny poprzez zmniejszanie objętości kodu, ilości wczytywanych plików i optymalizację obrazów,
  • Umożliwienie wyszukiwarkom wyszukiwanie witryny poprzez zastosowanie między innymi odpowiedniej hierarchii nagłówków (h1, h2, h3), metatagów, przyjaznych adresów URL.

 

Krótko mówiąc – bez pozycjonowania, zarabianie może okazać się bardzo trudne a czasami wręcz niemożliwe, a przecież nie o to nam chodzi.

Moc pozycjonowania przedstawię wam w Grudniowym mini-eksperymencie, w którym krok po kroku pokaże wam jak pozycjonuję świeżo założoną stronę i jakie to przynosi efekty.

W razie pytań – jestem do dyspozycji na FB 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *